Zakaz wchodzenia do wody w Zatoce Gdańskiej. Neutralizacja niewybuchów
Osoby planujące wizytę na plażach objętych zakazem powinny dostosować swoje plany i unikać wchodzenia do wody, a w razie jakichkolwiek wątpliwości kierować się do służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie terenu. Władze miasta apelują o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
Neutralizacja wybuchów w Gdańsku. Zakaz wchodzenia do wody
Paulina Chełmińska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformowała, że zakaz dotyczy dokładnie odcinka plaży od wejścia nr 26 (plaża Stogi) do wejścia nr 11 (plaża Orle), czyli łącznie 9 kilometrów linii brzegowej. Co istotne, nie obowiązuje zakaz przebywania na samej plaży, ale osoby znajdujące się na miejscu powinny zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń służb.
Bezpieczeństwo mieszkańców i turystów nadzorować będą patrole policji, Straży Miejskiej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ratownicy wodni Gdańskiego Ośrodka Sportu, poruszający się na quadach. Dodatkowo, przy wszystkich wejściach na plażę umieszczone zostaną tablice informacyjne przypominające o zakazie wchodzenia do wody.
Gdańsk. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega
O zagrożeniu związanym z operacją neutralizacji niewybuchów mieszkańcy Gdańska zostali poinformowani także poprzez specjalne alerty SMS wysyłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Dzięki temu każdy, kto znajduje się w pobliżu zagrożonego obszaru, może odpowiednio dostosować swoje plany i uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Za zabezpieczenie terenu odpowiada Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Jego zadaniem jest koordynacja działań wszystkich służb oraz zapewnienie, że operacja unieszkodliwienia niewybuchów przebiegnie bez zakłóceń.
Źródło: PAP / RCB
IMGW: prognoza na wiosnę i lato 2025. Rekordowe upały coraz bliżej
Grotołaz opowiada, co wydarzyło się w jaskini. “Sprawy potoczyły się bardzo źle”